Rubriky
Soutěže a olympiády

Olympiáda v anglickém jazyce

Začátkem února proběhla na naší škole olympiáda v anglickém jazyce, které se zúčastnilo čtrnáct žáků 1. – 3. ročníků. Mgr. Vrhelová pro ně připravila písemný test a šest nejlepších účastníků postoupilo do ústního kola. V něm komise učitelů vybrala čtyři žáky s nejvyšším počtem bodů a poslala je do dalších kol jazykových soutěží. Byli jimi: 1. Jakub Vaněk 2.C (65 bodů), 2. Martin Mikulášek  V3 (61 bodů), Jan Bláha 2.A (56 bodů) a 4. Jan Matušík 1.D (55 bodů).

Okresního kola olympiády se v pátek 14. 2. zúčastnili Jakub Vaněk a Martin Mikulášek. Ve velké konkurenci se Martin probojoval do ústního kola, kde skončil šestý, mladší  Jakub obsadil osmé místo. Žáky doprovázela a povzbuzovala Mgr. Vrhelová.

Další akcí, kde budou mít postupující možnost prokázat a poměřit své znalosti,  je oblastní kolo soutěže v anglickém jazyce středních odborných škol v Lounech, které se koná v březnu a kde každoročně naši žáci dosahují dobrých výsledků.

Všem zúčastněným děkujeme, postupujícím gratulujeme a držíme palce.

Učitelé angličtiny.