Rubriky
Soutěže a olympiády

Němčinář roku 2015 – vědomostní soutěž

Dne 24.4.2015 se uskutečnil druhý ročník soutěže „Němčinář roku„. Soutěž proběhla online, pod vedením vyučující Mgr. V. Klimešové. Test je velmi náročný jak požadavky na znalosti, tak svojí délkou, trvá 60 minut. Skládá se z gramatiky, čtení s porozuměním a poslechu na úrovni B1 – B2. Soutěžili jednotlivci i školy, přičemž do výsledku škol se započítaly výsledky 5 nejlepších studentů. Škola mohla přihlásit 10 až 100 studentů. Naše škola nominovala 10 studentů. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 1728 studentů. Vítězná škola dosáhla 404 bodů a naše 269, 5 b. Naši školu nejlépe reprezentovali Kristián Totzauer, Ludmila Abrahámová, Markéta Tučková, Jiřina Olahová a Tomáš Váně. Za účast děkujeme také Daniele Sebránkové, Sabině Mikové, Romanovi Vitvarovi, Michalovi Mrázkovi a Petrovi Bachmannovi. Soutěž proběhla bez jakýchkoliv technických problémů i díky našemu technikovi Ing. Pavlovi Spanilému, který vše perfektně připravil.