Rubriky
Akce školy

Den Země v Podkrušnohorském zooparku

V sobotu 21.4. proběhly v Podkrušnohorském zooparku oslavy Dne Země.

Letos se na nich výrazně participovali studenti naší školy ze třídy 2.A:   Jakub Tóth, Štěpán Ošlejšek, Kristýna Tvrzová, Dominik Jánský, Michal Halvoník, Zdeněk Paikrt, Josef Kanči, Tomáš Rott a studenti VOŠ Kamila Patakyová, Darek Kowalczyk a Radek Rejzek. Pro návštěvníky zooparku si připravili 5 soutěžních zastávek z celkových osmi. Každý soutěžní stánek řešil jeden ekologický problém současnosti jako např. kácení deštných pralesů kvůli pěstování palmy olejné, vznik světelného znečištění ve městech nebo se zabýval osvětou v ochraně biodiverzity. Naši žáci se svého úkolu zhostili jako vždy zodpovědně a svědomitě, připravili si pro děti soutěžní otázky, tajenky, poznávačky a pro rodiče si nastudovali  informace o dané ekologické problematice. Soutěže se letos zúčastnilo rekordních 300 soutěžících dětí, celková návštěvnost Zooparku byla 4 200 návštěvníků. Obrovské nasazení a nadšení našich studentů pozitivně ohodnotil i ekolog Podkrušnohorského zooparku Václav Brožka.

» FOTOGALERIE

Rovněž i já, která jsem vše pouze pozorovala a možná občas lehce koordinovala, všem výše uvedeným studentům velmi děkuji, moc si cením jejich účasti a jsem hrdá na to, že s tak skvělými mladými lidmi můžu spolupracovat.

Radovana Zichová