Rubriky
Exkurze

BMW – LIEBHERR – MERCEDES

Letošní školní rok se odehrával ve znamení cest za poznáním automobilového průmyslu. V měsíci dubnu v době přijímacího řízení navštívili žáci třetích ročníků výrobní závod  Škoda Auto v Mladé Boleslavi, v závěru školního roku mohli žáci třídy S3 společně s některými žáky tříd 1.A, 2.B a 2.D porovnat atmosféru této automobilky s jednou z největších továren na světě, s výrobním závodem BMW v německém Dingolfingu. Měli jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku této renomované firmy, vidět v lisovně, svařovně a na montážní lince při práci tisíce zaměstnanců, kteří za pomoci moderních strojů setaví až sedmnácet automobilů denně.

» FOTOGALERIE

Jádrem celé třídenní exkurze však byla prohlídka továrny firmy Liebherr v Ehingenu, světového výrobce jeřábů a stavebních strojů, jehož typicky žluté jeřáby jsou k vidění na mnoha stavbách všude na světě.

V závěrečném dni se potom žáci vydali po  stopách historie vozidel s trojcípou hvězdou v kruhu ve znaku. V unikátní budově Mercedes Benz ve Stuttgartu, která se řadí mezi nejzajímavější moderní stavby 21. století, zhlédli zajímavým způsobem pojatou expozici, která byla tematicky rozdělena podle epoch vývoje značky od svého počátku až do současnosti.