Rubriky
Očima kantorů

I učitelé se vzdělávají – GEGfest 2019

Co je to GEGfest? Největší konference o technologiích Google ve vzdělávání v České republice. Program nabitý praktickými zkušenostmi, metodikou a hlavně nekonečnou inspirací, jak zefektivnit a inovovat výuku. Konference učitelů (nejen) pro učitele, pro které jsou moderní technologie výzvou, ale i cestou k obohacení výuky.

V sobotu 11. 5. se zúčastnily tři učitelky „jazykářky“  konference GEGfest Praha 2019. Po zajímavých  dopoledních přednáškách (Efektivita vzdělávání – Současné světové trendy, Vzdělávání pro budoucnost, Zavádění změn ve škole prostřednictvím kolegiální podpory apod.) probíhalo ještě zajímavější odpoledne  ve formě inspirací a tréninků. Nenechaly jsme si ujít „QR kódy v akci, Google forms na plné pecky, Zábavné drobnosti s technikou, Google Assistant, Google v mobilu a Google aplikace pro školy“. Nadšení lektorů – kolegů z jiných škol nás strhlo a závěrečná neformální diskuse utvrdila v tom, že objevovat nové cesty, zavádět do výuky moderní prvky a snažit se zatraktivnit výuku stojí za to a my se o to určitě budeme pokoušet. Odpověď na otázku kde na to vše brát čas a proč má den jen 24 hodin jsme však hledaly marně.

A ještě několik moudrostí, které zazněly na přednáškách:

  • Budoucnost už není, co bývala.
  • Nikdo nechápe, že děti neučíme pro současnost, ale pro budoucnost. Co víme o budoucnosti? Nic. A na tom musíme založit vzdělání.
  • Rodíme se jako originály, umíráme jako kopie.
  • Dítě nemá nikdy problém, má ho učitel.
  • Ve školství se musí pořád něco měnit, i když to dobře funguje – protože se mění svět.
  • Zaměstnavatelé: „Maturanty z gymnázií nechceme, nemají žádné vzdělání.“ „Firmám chybí lidi s nízkým vzděláním.“