Rubriky
Očima studentů

Hello English Friends

Angličtina na naší škole, to nejsou jen anglická slovíčka a gramatika. Žáci také poznávají reálie anglicky mluvících zemí, což jsou základní informace např. o geografii, politickém uspořádání či aktuálním dění. Proč tedy nepoměřit své znalosti se žáky z ostatních škol?

Žáci třídy 1.E se rozhodli přihlásit do soutěže „English Pub Quiz“, ve které změřili své síly se žáky 3. a 4. ročníků středních škol. Do soutěže se zapojili Tomáš Bartoš, David Jurka a Patrik Vidmanov. Soutěž probíhala skrze platformu Kahoot a soutěžící zde odpovídali na otázky týkající se zejména gramatiky, historie anglických zemí a ostatních reálií.

Strávili jsme tak příjemných 90 minut soutěžením a náš tým se nakonec umístil na 11. místě, což je mezi 3. a 4. ročníky úspěch.

Závěrem děkujeme paní učitelce Dufkové za možnost se soutěže účastnit a těšíme se na další podobné akce!

David Jurka, žák 1E