Rubriky
Očima kantorů Semináře Výuka

Jak na výuku robotiky

Se změnou RVP bude i na naší škole zavedena výuka robotiky. Proto se již nyní připravujeme na tuto změnu. 5. června se konal seminář DigiOMS na Gymnáziu a SOŠ v Podbořanech. Tohoto semináře se účastnil za naši školu Ing, Hartman. Dopolední část tvořily přednáška RNDr. Obdžálka z UK na téma „Jak na novou informatiku?“ a dále přednáška pana Rotta „Robotika ve výuce i mimo ni“. Odpolední část byla věnována wokshopům s různými typy robotů a robotických stavebnic, především práci se systémem Totem a robotickou továrnou. V neposlední řadě účastníci získali množství informací, kontaktů a odkazů na vzdělávací programy, kurzy, tipy pro výuku a vhodné robotické stavebnice, sety a další materiály, bez čehož se v budoucnosti při zavádění robotiky do výuky neobejdeme.

Ing. J. Hartman