Rubriky
Akce školy

Vánoční návštěva z Ameriky

Dnešní hodina angličtiny byla pro některé třídy trochu jiná než obvykle. Navštívila nás Američanka Kylie, která bydlí tento školní rok v Chomutově a v rámci Fulbrightova programu pracuje jako asistent ve výuce angličtiny na chomutovském ESOZu. Jeden den však věnovala naší škole. Žáci tak měli možnost popovídat si s rodilou mluvčí, která odpověděla na všechny jejich dotazy, ať byly jakkoli záludné. Všichni se bavili, atmosféra byla opravdu vánoční – pohodová, pozitivní, přátelská, vstřícná. A naši žáci opět dokázali, že se za ně nemusíme stydět, ba právě naopak – jejich kultivované chování, dobré znalosti angličtiny a zájem o kulturu anglicky mluvících zemí byly dobrou reprezentací naší školy.

Doufejme, že u nás Kylie nebyla naposled, nebo že ji alespoň budeme potkávat v ulicích našeho města.

Za možnost uskutečnit toto setkání a za příkladnou spolupráci děkujeme učitelce cizích jazyků na ESOZ Mgr. Kateřině Michalove.