Na tuto otázku si mohli včera 17. 6. 2026 odpovědět žáci třídy 2. C, která měla možnost sledovat hlavní líčení v trestním řízení u Okresního soudu v Chomutově. Toto jednání vedl předseda soudu Mgr. Martin Šámal. Po skončení jednání Mgr. Martin Šámal žákům vysvětlil fungování soudu, práci soudce, předsedy soudu. Poté dal prostor žákům, aby se ptali na to, co je zajímá, případně čemu nerozumí. Velký dík patří jeho trpělivosti, protože otázek mnohem více než čekal. Žáci díky němu nyní vědí, že soudu se není třeba obávat, ale je důležité respektovat nařízení a pokud budeme k soudu předvoláni např. jako svědci, dostavit se včas a řádně.
Dík patří také panu Lukáši Drábkovi za zprostředkování návštěvy.
Ing. Stanislava Koloušková
