Rubriky
Sport

Uspořádali jsme okresní kolo v basketbale žáků SŠ

Hned po Velikonocích jsme uspořádali okresní kolo v basketbale chlapců SŠ. Turnaj byl poznamenán velmi malou účastí, jakou nepamatujeme. Do turnaje se přihlásily pouze čtyři týmy, z toho ani jeden mimochomutovský. Je to bohužel svědectví toho, že dorostenecký basketbal na okrese poněkud živoří. Naši borci vybojovali pomyslné stříbrné medaile za druhé místo, přestože v týmu nebyl ani jeden aktivní hráč basketbalu – kostru tvořili naši veleúspěšní volejbaloví reprezentanti. Ti prokázali svou velkou míčovou všestrannost a odehráli kvalitní zápasy.

S přehledem zvítězili borci Gymnázia Chomutov a budou reprezentovat okres Chomutov v krajském kole, které se uskuteční již zítra v Děčíně.

Turnaj s velkým přehledem rozhodoval náš bývalý student Michal Gottwald.
Reprezentovali a pochvalu si zaslouží: Vojta Forman a Roman Černý (oba S4), Pavel Hamata (V4), Michal Uhlíř a Ondřej Nosál (oba 2A), Jan Bujanovský (1C) a Jakub Vaněk (1D).
Při organizaci turnaje pomáhali a velký kus práce odvedli Jirka Raab a Láďa Zoch (oba V4). Oběma touto cestou ještě jednou děkuji.