Rubriky
Sport

Vánoční turnaj ve futsalu 16. a 18.12.2013

Ve dnech 16. a 18.12 2013 se uskutečnil druhý z tradičních vánočních turnajů, tentokrát ve futsalu.  I tady se jednalo o „kulatý“ desátý ročník. Stejně jako ve florbale se jej zúčastnilo 13 týmů ( cca 60 žáků), což je jedna z největších účastí v historii našich vánočních turnajů. V pondělí jsme sehráli zápasy ve skupinách a ve středu vyřazovací část turnaje počínaje čtvrtfinále. K vidění byly napínavé boje, někteří byli zklamáni brzkým vyřazením v pavouku, ale to byla daň vysoké účasti.

Prvenství obhajoval tým „Proóčka 2B“, který opět podával velmi dobré výkony, ale přece jen chybělo nadšení z loňského roku, možná proto našli chlapci přemožitele, i když  až ve finále, a skončili druzí. Souboj o třetí místo pro sebe vcelku hladce rozhodli borci „Vakuum E4“, když porazili 3:0 tým „Kondíci A3“. Vítězem jubilejního ročníku se stali „Střelci S3“ ve složení Uhlíř, Totzauer, Hašek, Kovář, když ve finále zvítězili šťastným gólem 1:0 nad obhájci putovního poháru ze zmíněné 2B. Michal Uhlíř z vítězného mužstva byl rovněž nejlepším střelcem turnaje se sedmi dosaženými brankami.

První čtyři týmy obdržely vánoční sladkosti od OR AŠSK Chomutov, první tři družstva diplomy na třídní nástěnku a vítěz putovní  pohár, o který bude pečovat do konce školního roku. Poděkování však náleží všem účastníkům, zejména pak Láďovi Vondráčkovi z S4, který pomáhal s rozhodováním zápasů a všem, kteří se dobrovolně zapojili do práce u časomíry.

Během turnaje se bohužel objevily i některé nepříjemnosti jako například neomluvené nedostavení se přihlášeného týmu 2A, který svou nezodpovědností negativně ovlivnil hrací systém turnaje, ale i další. V předvánočním čase by se některé věci tím spíše neměly stávat, je to škoda.

» FOTOGALERIE