Rubriky
Sport

Krajské kolo v šachu družstev SŠ

29.1.2014 se naši žáci zúčastnili Krajského kola v šachu družstev středních škol v Lounech. K naší velké smůle se turnaj uskutečnil v době konání školního lyžařského kurzu. To bohužel znamenalo velké oslabení našeho týmu, neboť dva nejzdatnější šachisté se akce nemohli zúčastnit. Původně jsme oslabené družstvo ani nechtěli přihlásit, ale chlapci projevili takový zájem, že jsme jim museli vyhovět a účast jim umožnili. Ve složení Průša, Jaroš (oba E3), Hoffmann, Uhlíř (S3) vybojovali osmé místo (z deseti zúčastněných týmů). Turnaj vyhráli a do republikového kola postoupili chomutovští gymnazisté, s kterými jsme v okresním kole svedli naprosto vyrovnaný souboj. V něm nás sice o „bodík“ porazili, ale jen díky smolné koncovce v rozhodující („vyhrané“) partii.
O to větší škoda smolného souběhu zmíněných akcí. Našim chlapcům patří poděkování za reprezentaci školy a uznání za bojovnost. Ač oslabeni nevzdali se a to se určitě počítá!