Rubriky
Sportovní kurzy

Lyžařský kurz – běžecká část

Ve dnech 27. – 30.1. 2014 se uskutečnila běžecká část školního lyžařského kurzu, kterou pro žáky prvních ročníků připravil, stejně jako již po mnoho let,  pan učitel S. Pohl.

» FOTOGALERIE

Příroda se „smilovala“ a umožnila alespoň částečné konání kurzu na sněhu, v což už jsme téměř ani nedoufali. V pondělí žáci se svými instruktory absolvovali pouze pěší túru na trase Blatno – Bečov – Bezručovo údolí – Chomutov. V úterý byl na programu základní výcvik v běhu na lyžích po skupinách v prostoru Hora Svatého Šebestiána – hranice – Načetín. Ve středu byla na programu teoretická část kurzu,  včetně shlédnutí metodických videonahrávek s doplňujícím odborným komentářem. Ve čtvrtek 30.1. se účastníci přesunuli do skiareálu Lesná, kde pokračovali v praktickém výcviku na běžkách. Běžecké části kurzu se zúčastnilo celkem 36 žáků, z nichž 32 se opravdu „vztyčilo“ do bílé stopy.
Poděkování patří všem kolegům, kteří se na kurzu podíleli. Do akce se postupně zapojili vedoucí kurzu p. Pohl, instruktoři – p. Zicha, Naxer, Patera, Spína a paní učitelka Weinfurterová.