Rubriky
Sport Sportovní kurzy

Lyžařské kurzy

V týdnu před jarními prázdninami proběhly školní lyžařské kurzy.
LVZ Pec pod Sněžkou, 31.1. – 6.2. 2015
61 žáků 1. ročníků, doplněných devíti žáky druhých  a třetích ročníků, vyjelo na „Sjezdový kruz“, na LVZ,  do Pece pod Sněžkou. Celkem se tedy kurzu zúčastnilo 70 žáků naší školy. Všechny (až na jednu malou výjimku) mohu pochválit za přístup i chování.
Na hotelu Hnědý vrch jsme se ubytovali po šesté v řadě za sebou a opět jsme byli maximálně spokojeni. Solidní ubytování, výborná kuchyně a společné prostory pouze k našemu využití – co víc si přát. Bohužel, téměř jistě hotel letos tímto způsobem fungoval naposledy. To je pro nás do budoucna značná komplikace.

» FOTOGALERIE

Letos jsme měli štěstí na perfektní sněhové podmínky a velmi slušné počasí. To se odrazilo na malém počtu zranění (1x sádrový obvaz – ruka). Dvě onemocnění doprovázená teplotou také nepředstavují žádný extrém.

Žáci, zejména úplní začátečníci, udělali obrovské pokroky, ať už to byli lyžaři či snowboardisté. Ve čtvrtek (za nejhoršího počasí) všichni prváci absolvovali závod na postavené trati pro amatéry s elektronickou časomírou (novinka v Peci pod Sněžkou). Vítězem mezi lyžaři se stal „exzávoďák“ Adam Bartl (1D), z „prknařů“ byl nejrychlejší Honza Soukup (1E).

Ve středu jsme spolu „pobyli“ na soutěžně – zábavném večeru, kde někteří jedinci prokázali kromě šikovnosti pohybové také jiné kvality a odvahu. V prvních dnech kurzu proběhla jako vždy řada přednášek zaměřených na horské prostředí, metodiku atd.

Celkově hodnotím kurz jako velmi vydařený a děkuji všem kolegům, kteří se na něm podíleli.

Pro příští rok jsme vstoupili do jednání s hotelem Energetik, který jediný v dané lokalitě splňuje naše požadavky na kapacitu a leží nedaleko od hotelu Hnědý vrch. Tak držte palce, ať „to dopadne“.

 

LVK – běžky – Chomutov a okolí, 2. – 6.2. 2015

Souběžně se zájezdem do Krkonoš probíhal v Chomutově a okolí běžkařský kurz. Pro katedru TvS jej po léta pořádá náš milý a vážený kolega – pan učitel Pohl. Účastníky kurzu velmi chválil za docházku, přístup, chování. Kurzu se zúčastnilo 41 žáků. Výborné sněhové podmínky byly i zde velkým kladem.

Také běžkaři na závěr absolvovali závody. Celkovým vítězem se stal Václav Nebeský (1E). Gratulace jemu i dalším umístěným. Ve středu proběhla ve škole rovněž řada přednášek s danou tématikou.

Velké poděkování tradičně zalétá k vedoucímu kurzu panu Pohlovi, ale také všem kolegům, kteří se na akci podíleli. Děkuji i ostatním kolegům, kteří nám pomohli zvýšeným úsilím ve škole. Ani bez nich by to dost dobře nešlo. Díky všem!

Vítězství jsou pěkná, ale daleko důležitější je pro nás každá duše, která si zamiluje pobyt v zimní přírodě. Forma pak samozřejmě odvisí od založení jedince a jeho možností.

Tak zase za rok!

 

V Chomutově 16.2. 2015                            za kabinet TvS:   J. Kouba