Rubriky
Akce školy

Akademie programování – 2. stupeň

V sobotu 13.6.2015 se náš tým kaučovaný p. Naxerem zúčastnil  společně s dalšími 4 týmy ze středních škol Hackathonu v sídle firmy Microsoft v Praze. Soutěžní týmy představily své projekty v C#, s jejichž kódováním ihned začaly a které mají do týdne odevzdat hotové, včetně jejich popisu a jednominutového videa. Tým reprezentující naši školu ve složení Milan Hotovec, Jakub Šilhavý a spáč Radek Rous (všichni ze třídy 2.B) si zvolil za téma své aplikace testovací program pro žáky ZŠ. Souběžně s programováním běžel i cyklus zajímavých přednášek zajímavých osobností (Tipy a triky ve Visual Studiu a v C#, Jak jako programátor nastartovat úspěšný byznys, Jak se stát milionářem, Novinky ve Windows 10, …). Pro 3 nejúspěšnější týmy je připravena hodnotná cena – Microsoft XBox. Pro nepřízeň počasí se neuskutečnil závěrečný raut na střeše budovy Microsoftu. Našim chlapcům držíme palce, aby úspěšně dokončili svoji aplikaci a aby uspěli v boji o medailové pozice. Reportáž ze soutěže odvysílala Česká televize v neděli ve svých zprávách a můžete v ní shlédnout i krátký rozhovor s našimi studenty. Děkujeme našim kolegům za vstřícnost při uvolňování soutěžících z výuky, aby svoji aplikaci mohli úspěšně dokončit.

» FOTOGALERIE

[videojs mp4=“https://blog.spscv.cz/wp-content/uploads/2015/06/akademie-programovani-low.mp4″ poster=“https://blog.spscv.cz/wp-content/uploads/2015/06/akademie-programovani-nahled.jpg“ width=“200″ height=“113″]