Rubriky
Sport

Vánoční turnaj třídních týmů ve florbalu (foto vítězové V4)

V pondělí 21.12. 2015 se uskutečnil již dvanáctý ročník Vánočního turnaje ve florbale třídních družstev. Bojovalo se tradičně o putovní pohár, vánoční sladkosti a v neposlední řadě o sportovní čest. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů. Kde jsou ty časy (byť poměrně nedávné), kdy se o vítěznou trofej „pralo“ také 14 družstev!? O to více si však účastníci zahráli, turnaj měl dobrou úroveň i atmosféru, hrálo se tvrdě, ale fair play. Velké poděkování patří žákům, kteří pomáhali s organizací. Byl to především Tomáš Fiala (E4), sám výborný hráč, kterému bohužel v současnosti vystavuje stop jeho zdravotní stav. Odpískal drtivou většinu zápasů, navíc velmi dobře. Děkuji ale rovněž Davidu Kovaříkovi  a jeho děvčatům Elišce Šprlákové a Veronice Jarischové ze třetích ročníků. Ti byli nápomocni ve funkcí časoměřičů a zapisovatelů. Mé uznání si získali i účastníci z řad čtvrtých ročníků, kteří neváhali přijet z kulturní akce (divadelního představení) až z Mostu.

Bojovalo se ve dvou skupinách a následně třetí s třetím o celkové páté místo, druzí ve skupinách o bronz a vítězové skupin o celkové prvenství. Příjemným překvapením bylo vystoupení jediného zástupce prvních ročníků týmu FbC Půlky 1D. Půlkaři vyhráli s velkým přehledem čtyřčlennou skupinu „A“ bez ztráty kytičky. Přemožitele nalezli až ve finále, kde podlehli favorizovaným Vlčátkům V4. Vzdorovali poměrně dlouho,  i když porážka 1:4 tomu na první pohled nenasvědčuje. Bronz vybojovali  Pampelišky S3 a to vítězstvím 1:0 s Antinerdy A4. O páté místo si to rozdali Prokyho koně 2E se Svazem krtků a jezevců TM3. Koně pokořili krtky i jezevce s velkým přehledem 5:2. Poražené však musím vyzdvihnout za to, že jako jediní nechali ve svém středu vyniknout dívku. Barča Bartoňová podala velmi solidní výkon a byla ozdobou turnaje. Fialky 2D sice obsadili sedmé, tedy poslední místo, ale nutno podotknou, že ve velmi vyrovnané skupině „A“ rozhodovalo o pořadí na 2. – 4. místě skóre ze vzájemných utkání (při shodném počtu bodů). Jeden jediný gól je odsunul na čtvrté místo ve skupině a potažmo na celkovou sedmou pozici.

Domnívám se však, že o umístění šlo pouze částečně. Důležitější je radost ze hry a z pohybu, skutečnost, že jsme si v předvánočním shonu našli chvilku pobýt, zahrát si a „pohnout se“

Děkuji všem účastníkům, gratuluji vítězným Vlčátkům V4. Složení vítězného družstva: Honzové Procházka, Vostrý, a Čarnogurský, Martin Skuhrovec a David Křesák.

Tak snad zase za rok! Pohodové Vánoce všem!

 

21. 12. 2015 v Chomutově                                                                                                                                      J. a M. Koubovi