Rubriky
Projekty

I učitelé se vzdělávají

V listopadu a v prosinci 2015 se šest učitelů naší školy zúčastnilo výjezdů do zahraničí v rámci výzvy „Zvyšování kvality ve vzdělávání, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost“. Jednalo se o jazykový kurz a o tzv. stínování. Co se za tímto pojmem skrývá? Učitel instituce v České republice “stínuje” kolegu z instituce v zahraničí za účelem studia jeho každodenních pracovních činností. Sleduje jeho pracovní prostředí, metody a postupy. Učí se, jak lze dané metody uplatňovat v praxi.
Všichni zúčastnění se z výjezdů vrátili s mnoha zážitky a poznatky. A s vědomím, že naše školství je ve srovnání s tím zahraničním na vysoké úrovni. Rozhodně se nemusíme stydět ani za používané vyučovací metody, ani za naše žáky. Zahraničním kolegům snad můžeme závidět prestiž povolání a tomu odpovídající odměny.