Rubriky
Oznámení Soutěže a olympiády

PilsProg 2016 – studentská soutěž v programování

Katedra informatiky a výpočetní techniky fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni (KIV FAV ZČU) 28. 1. 2016 zahájila kvalifikační kolo do již 9. ročníku studentské soutěže v programování. Cílem soutěžících je vytvoření programů se správnými řešeními co největšího počtu zadaných úloh v co nejkratším čase. Tato soutěž umožní studentům středních škol, kteří již mají nějaké zkušenosti s programováním, změřit si v soutěži své schopnosti a znalosti se svými podobně zaměřenými kolegy. Povolenými programovacími jazyky jsou C, C++, Java a Pascal. Kvalifikační kolo bude ukončeno 26. 2. 2016 ve 14:00.

Soutěž probíhá ve dvou kolech:
– kvalifikační – odevzdání úloh prostřednictvím webu
– finálové – přímá účast soutěžících na FAV v Plzni

Rádi bychom navázali na minulý ročník soutěže, kdy se 2 naši studenti úspěšně probojovali až do finálového kola. Více informací naleznete na webu soutěže PilsProg.

Pro studenty proběhne „nalejvárna“ (zabezpečí Naxer, Naxerová) na jazyk C/C++ (případně Java) + základní algoritmy (předpokládá to základní znalost programování v libovolném programovacím jazyce). Účast na „nalejvárně“ není povinná, chceme pouze vyjít vstříc soutěžícím, handicapovaným C#. Podle počtu zájemců se vybere termín nalejvárny.

Neváhejte s registrací a plněním úkolů, čas od zahájení soutěže již běží, ale přesto není nic ztraceno, jak jsme se přesvědčili již v loňském roce.

Pokud se do soutěže zapojíte a chcete se zúčastnit „nalejvárny“, dejte nám o tom vědět prostřednictvím tohoto formuláře. Přejeme hodně štěstí při plnění soutěžních úkolů.

Plakát k soutěži

Příspěvek připravil J. Richter (V3), V. Naxerová