Rubriky
Soutěže a olympiády

Grandfinále Prezentiáda 2016

Ve dnech 20. a 21. dubna se účastnilo družstvo Crew of wonder, složené ze studentů prvního ročníku (Ondřej Hubálek, Milan Šroub a Matěj Kunc), celostátního finále soutěže Prezentiáda v Brně.
V této soutěži studenti předvádí své schopnosti v prezentačních dovednostech. To znamená nejen tvorbu vizuální prezentace, ale také její přednes, komunikační a verbální schopnosti. Finále se zúčastnilo celkem 17 týmů včetně 2 slovenských. Většina týmů byla tvořena studenty z gymnázií, dvě družstva byla z SPŠ a zbývající byla družstva středních odborných škol. První den soutěže si soutěžící družstva mohla vybrat ze dvou, do té doby neznámých témat a to „Život na baterky“ nebo „Investice pro život“ a celý den byl vyhrazený na zpracování a přípravu prezentace. Druhý den byl soutěžní a porota hodnotila vystoupení jednotlivých družstev. Naše družstvo si zvolilo téma „Život na baterky“ a co se týká technického provedení prezentace, tak to bylo opravdu zdařilé, nicméně v celkové prezentaci se promítla jakási nováčkovská daň (většina týmů byla tvořena studenty druhých a třetích ročníků) a ta výrazně ovlivnila konečné umístění našeho týmu. V celkovém pořadí jsme se umístili na šestnáctém místě, ale v žádném případě naši studenti nepropadli. Naopak, odvedli při soutěži dobrou práci, prezentaci tvořili zcela dle pravidel až na místě, na rozdíl od jiných týmů, a pokud vytrvají a trochu zapracují především na komunikační stránce prezentace, tak si myslím, že v příštím ročníku této soutěže bude výsledek výrazně lepší.

» FOTOGALERIE

Ing. Hartman

Další info a fotky k Prezentiádě naleznete zde