Rubriky
Sport

LA Corny pohár – okres – 2. místo

V úterý 20. 9. 2016 se uskutečnilo okresní kolo v atletice družstev středních škol – tradiční „Corny“ pohár.

Naši chlapci obhájili ziskem 7 468 bodů stříbrné pozice. Vítězné družstvo Gymnázia Chomutov získalo 7 995 bodů, třetí borci OA Chomutov 7379 bodů. Celkem se soutěže zúčastnilo pět týmů. Máme po letech velmi solidní atletickou reprezentaci, na současný tým Gymnázia Chomutov to však bohužel nestačilo.

Některé výkony přesto stojí za zmínku. V koulařském sektoru zvítězil Honza Čeřovský výkonem 12,22 m, ve skoku vysokém byl druhý výkonem 166 cm Franta Hašek, Honza Doubrava skočil do dálky pěkných 559 cm a skončil třetí. Tomáš Fiala v běhu na 100 m obsadil časem 12.33 rovněž třetí příčku (ani jeden z těchto závodníků „nedělá“ atletiku jako specializaci). Velmi dobrým výkonem se prezentoval David Štiblický v silně obsazeném běhu na 400 m – 56,23, velice dobře běžel i Míra Suk v běho na 1500 m v čase 4:56,97.

Ale ani ostatní rozhodně nezklamali a podali dobré výkony, kterými přinesli týmu body. Všem patří poděkování za úspěšnou sportovní reprezentaci školy. Polovina týmu je stále ještě perspektivní (druhý ročník), snad se nám v příštím roce podaří dobře doplnit a zaútočíme na pozice našeho věčného rivala – chomutovského gymnázia.

Reprezentovali: F. Hašek a T. Fiala (oba E4), J. Čeřovský a O. Šindelář (oba S4), O. Novák (S3), D. Štiblický a V. Zahrádka (oba 2B), D. Cífka, J. Doubrava a M. Suk (všichni 2C)