Rubriky
Očima studentů

Účast studentů na republikovém sněmu České středoškolské unie

V neděli a pondělí, 13. a 14.11. se naši studenti Jiří Vávra a Ondřej Lošťák (oba V3) účastnili již osmého republikového sněmu České středoškolské unie, která hájí a prosazuje zájmy středoškoláků z celé České republiky.

První den proběhla v neformálním prostředí pražské kavárny Lajka volba členů předsednictva a debata o programu „Revoluce na střední“, která vedla k jeho následnému schválení. Tento program se přímo týká všech účastníků vzdělávacího procesu a skládá se z devíti klíčových bodů. Mezi nimi zvýšení pravomocí studentských samospráv, uznání jazykového certifikátu u státní maturitní zkoušky či větší důraz na kvalitu učitelů. Více informací najdete v podrobném článku o dojmech z akce našeho studenta, nebo na webu České středoškolské unie.

V průběhu dalšího dne, tedy pondělí, se konala v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jak debata na téma konkrétní realizovatelnosti projektu, tak panelová diskuze s náměstky ministryně školství a zástupci soukromého sektoru ve vzdělávání. Její závěry byly představeny na společné tiskové konferenci ČSU a MŠMT, společně s programem „Revoluce na střední“.

Jiří Vávra (V3)