Rubriky
Akce školy

Den otevřených dveří na SPŠ

Dne 21.1.2017 se dveře SPŠ otevřely návštěvníkům, z nichž většina byli žáci 9. tříd, kteří se v tomto čase rozhodují, jakou školu si zvolí pro start své budoucí profese. Po registraci si vyslechli od vedení školy informace o možnostech vzdělávání na naší škole. Prohlédli si odborné učebny, ve kterých jim studenti společně s kantory předvedli ukázky své práce a vybavení, které mají při výuce k dispozici.

Na dni otevřených dveří mohli návštěvníci zavítat i na stánek společnosti Microsoft. Naše škola již třetím rokem aktivně spolupracuje se společností Microsoft, zejména prostřednictvím prestižního rozvojového studentského programu – Studentské trenérské centrum. Na stánku si mohli návštěvníci vyzkoušet různá moderní zařízení s Windows 10, zahrát si turnaj na Xbox One nebo vědomostní soutěž (obojí o zajímavé ceny), podívat se na 3D tiskárnu MakerBot Replicator nebo se přesvědčit, jak funguje cloudová služba Power BI pro analýzu velkých dat, na které jsme v reálném čase zobrazovali celkový počet návštěvníků dne otevřených dveří, který dosáhl počtu 168. S tímto řešením, zejména s cloudovou částí postavenou na Microsoft Azure, nám pomohl SkolniLogin.cz. Děkujeme také českému Microsoftu za zapůjčení zařízení a za věnování cen pro návštěvníky!

Velký dík patří studentům, kteří se podíleli na přípravě a realizaci dne otevřených dveří po boku svých pedagogů.

Velice si vážíme studentů, kteří s takovým nadšením propagují naši školu na veřejnosti.

» FOTOGALERIE