Rubriky
Očima studentů Soutěže a olympiády

Office arena 2017

Dne 22. 3. 2017 se konalo v Teplicích krajské kolo soutěže Office Arena. Soutěže se zúčastnili studenti základních a středních škol soutěžící ve dvou kategoriích z celé ČR. Z krajských kol pak vzešli postupující do finálového kola, které se bude konat přímo v Microsoftu v Praze.
Cílem celé soutěže bylo vytvořit imaginární projekt Školní televize, a to za pomocí sady Microsoft Office. Ve školním kole, které je časově nejnáročnější vytvoříte soutěžní práce dle zadání, do kterých zanesete své myšlenky, nápady a promítnete svou celkovou vizi. Na základě tohoto můžete postoupit do krajského kola, kde je připraveno několik úloh, které prověří vaše dovednosti ve Wordu, PowerPointu a Excelu, ale váš projekt zde není potřeba, což je celkem škoda. Ten dostanete šanci obhájit ve finálovém kole, pokud postoupíte.
Já jsem se svým projektem PrůmkaTV (internetová televize) skončil v krajském kole na druhém místě a brány finále mi zůstali zavřeny.
Soutěž je velice dobře vymyšlena, ale v Ústeckém kraji má mizivý počet účastníků. Což je způsobeno nejspíše menší známostí soutěže nebo malou aktivitou krajského koordinátora, který dosadil všechny účastníky soutěže kromě mě z pořadatelské školy.
Doporučuji se soutěže zúčastnit, je to dobrá zkušenost a přeji budoucím účastníkům větší pestrost soupeřů a tím pádem větší kvalitu a regulérní podmínky.

Ondřej Hubálek 2.D

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.