Rubriky
Sport

Hokejbal – republika – 5. místo

Ve čtvrtek 25. 5. 2017 se tým našich hokejbalistů (hokejistů) zúčastnil celostátního kola v hokejbale v Praze. Chlapci obsadili celkové páté místo, což je bezesporu pěkný úspěch. Při ohlédnutí za průběhem turnaje se však domnívám, že jsme mohli dopadnout spíše lépe a je to, myslím si, škoda.

Velké uznání zaslouží kluci za to, že se během praxí dokázali dát vůbec dohromady a dokonce sehnali dopravu (Petr Chlán), což v tomto období nebylo vůbec jednoduché. Určitě chlapci předvedli dobré individuální a místy i týmové výkony. Bohužel nám nepomohli dva maturanti, kteří účast původně přislíbili. V prvních dvou zápasech jsme ztratili výsledky v posledních sekundách zápasů. Domnívám se, že v některých momentech nám chyběla ještě větší zarputilost a touha po vítězství na úkor „dobré nálady“. Takovéto turnaje se s vysmátým přístupem nevyhrávají. Sobeckost a nekázeň nejlepšího hráče k medailovému úspěchu také nemohla přispět. Konečný pocit je tak poněkud hořkosladký.

Turnaje se zúčastnilo deset týmů, rozdělených do dvou skupin. Postupně jsme prohráli 2:3 s Libercem, vyhráli na samostatné nájezdy s SOŠ Kladno 3:2, podlehli Pardubicím 0:1 po samostaných nájezdech. V posledním utkání tým „přejel“ 3:0 pražáky z Gymnázia Nad Rokoskou. Ve skupině jsme tak skončili třetí s šesti body, ale porážkou (sn) ve vzájemném utkání s Pardubicemi. Semifinále nám tak uniklo o ten pověstný vlásek.

V souboji o konečné pořadí jsme v oboustranně odchozeném zápase porazili Most 1:0. Konečným vítězem se stalo Sportovní gymnázium Kladno, druhý skončil náš přemožitel ze skupiny Liberec (hráli jsme s ním vyrovnaný zápas) a třetí Pardubice (které jsme přehrávali, ale nedokázali jsme jim vstřelit branku). Petr Chlán získal ocenění pro nejproduktivnějšího hráče. To bohužel nemírní můj dojem, že jsme v konečném součtu nenaplnili naše možnosti tak, jak postupně vyplynuly z průběhu turnaje.

Přes všechny zmíněné problémy se jedná o velký úspěch a chci poděkovat všem borcům, kteří se něm podíleli. Od okresního kola to byli: Adam Drož a Patrik Albrecht (oba A4), v okresním  a krajském kole Radek Novák (V3), v krajském kole vypomohl Lukáš Horký (1E), v krajském a celostátním kole Honza Hloucha (1C), v republikovém kole se zapojili Tomáš Balík (E3), Dominik Ferbas a Michael Hofrichter (1B). Kostru týmu s účastí ve všech kolech tvořili: Petr Chlán a Tomáš Hajič (oba TM3), Jaroslav Starý (E3), Pavlové Jarý a Sommer (2D), Kuba Kleiner (2B) a výborný golman Kuba Toth (1A).

 

V Chomutově 26. 5. 2017                                    vedoucí týmu: J. Kouba