Rubriky
Sport

Hokejbal – okresní kolo – 1. místo – postup

V pátek 5. 5. 2017 vybojoval školní hokejbalový tým 1. místo v okresním kole, a tím i postup do kola krajského. To se koná již tuto středu 10. 5. v Ústí nad Labem. Okresní turnaj byl původně odvolán, ale našel se nový garant (pan Marek Kowalski – OA Cv), kterému patří velký dík za rychlou, ale při tom perfektní organizaci.

Celá akce je zaštítěna Hokejbalovým svazem v rámci projketu „Hokejbalem proti drogám“. Okresního kola se zúčastnily sice pouze čtyři týmy, ale hrál se hokejbal velmi dobré úrovně. Drtivou většinu účastníků tvořili chomutovští mladí hokejisté. Oporou našeho mužstva byli chlapci z A4 – hokejbaloví specialisté Adam Drož (dle mého nejlepší hráč turnaje) a Patrik Albrecht. Nejlepším střelcem našeho týmu i celého turnaje se stal Tomáš Hajič (TM3) se čtyřmi vstřelenými brankami, těsně následován třígólovýmí výše jmenovaným Adamem Drožem a Pavlem Sommerem (2D). Další góly přidali Petr Chlán (TM3) a Jarda Starý (E3). I ostatní byli důležitou součástí týmu. Na prvním místě brankář Kuba Toth (1A), obránci Kuba Kleiner (2B), Radek Novák (V3) a Pavel Jarý 2D.

Postupně jsme porazili všechny soupeře v pořadí OA Chomutov 3:2, Městské gymnázium a ZŠ Jirkov 3:2, a SŠĚS Chomutov (Průhon) 7:3. Ani jednou jsme nemuseli dohánět náskok soupeře, a i když jsou některé výsledky opticky těsné, měli to naši borci celý turnaj „pod kontrolou“.

Celému týmu blahopřejeme, velký dík patří zejména čtvrťákům, kteří si v předmaturitním shonu udělali čas na svůj oblíbený sport a reprezentaci školy. Přejeme hodně úspěchů v krajském kole!

Do krajského kola jsme přihlášeni, teď jen musíme zvládnout organizaci naší účasti, neboť máme velmi málo času.

 

V Chomutově 8. 5. 2017                                                                                                              vedoucí družstva: J. Kouba