Rubriky
Sport

Uspořádali jsme Pohár J. Masopusta ve fotbalu – 2. místo

Ve středu 25. 10. 2017 jsme uspořádali Okresní kolo Poháru Josefa Masopusta ve fotbalu. Turnaj pořádáme od jeho založení. V loňském školním roce jsme se pokusili přesunout termín na jaro, ale tato změna se neprokázala býti k lepšímu.

Turnaj se již po několikáté uskutečnil na umělé trávě FC Chomutov „na Monice“. Vyšlo nám pěkné fotbalové počasí. Nikdo se vážněji nezranil …, co více si přát.

» FOTOGALERIE

Náš tým byl poměrně mladý. Kostru tvořili žáci druhých a třetích ročníků. Tu doplnil pouze jeden čtvrťák a dva prváci. Z tohoto pohledu máme perspektivní školní tým. Jediným čtvrťákem v týmu je ovšem Vašek Otáhal ze třídy S4, který je dlouhodobě velkou oporou. V turnaji předvedl hned několik vynikajících zákroků, včetně chycené penalty. Mezi velké opory patřili dále bezesporu stoper Ondra Větrovec (E3), tvůrce hry – střední záložník Petr Skuthan (A3), řízný bek Denis Reiner (S3), „jezdiči“- krajní záložníci Marek Ričl (2B) a Honza Myšák (2C). Zvláštní uznání si zaslouží jistě nejlepší střelec mužstva, čtyřgólový  Aleš Vrabec (S3). Spolu s Klímou z Obchodní akademie byl Aleš nejlepším střelcem turnaje. Škoda, že se odmítl osamostatnit v čele tabulky střelců, když v poslední minutě závěrečného utkání neproměnil vyloženou šanci. Ale ani ostatní hráči nezklamali, velmi mile překvapili prváci. Výborně zahrál na levém beku Petr Konopka, v útoku se hlavou prosadil náš nejmenší hráč Pavel Pimpl (oba 1A). Dále nás s plným nasazením reprezentovali David Klán (A3) – velmi solidní výkon po zranění, Dominik Mencl (E3), Kuba Semelka a Jirka Ferianc (oba 2E), Ondra Strnad (2D), Pepa Kanči (2A).

Všem žákům blahopřejeme ke druhému místu v turnaji a děkujeme za úspěšnou sportovní reprezentaci školy.

Konečné pořadí:

1. OA ESOZ Chomutov 9 b. (6:0), 2. SPŠ a VOŠ Chomutov 6 b. (5:3), 3. Gymnázium Chomutov 3 b. (2:4), 4. SŠES ESOZ Chomutov 0 b, (0:6)

 

V Chomutově 25. 10. 2017             vedoucí týmu: J. Kouba