Rubriky
Očima kantorů

Druhá promoce v STC

Michal Ciesla, žák třídy V4 není jen výborným tanečníkem, ale i IT odborníkem. Maturitu má sice teprve před sebou, ale promoci v prestižním rozvojovém programu už má za sebou. Je již druhým úspěšným absolventem programu STC (Microsoft Studentské trenérské centrum) z řad našich žáků. Dva roky školení, seminářů, ale i zábavných akcí mu přinesly spoustu zkušeností v oblasti moderních technologií a podnikání. Odborníci z Microsoftu mu předali své zkušenosti se sadou Microsoft Office, Office 365, Windows, prezentačními dovednostmi, grafikou, programováním v jazyce C#, vedením projektů a mnoho dalšího. Získal také celosvětově uznávanou certifikaci Microsoft Office Specialist. Na škole organizoval stánky Microsoftu na dnech otevřených dveří a školení pro studenty prvních ročníků na práci s aplikací OneNote. Spolu se studenty z celé republiky se účastnil týmových akcí v Microsoftu, ale i exkurzí ve společnostech jako IBM či Casablanca. Za dobu působení ve Studentském trenérském centru vypomáhal na akcích Roadshow pro školy a na největší technické konferenci v Evropě TechEd DevCon. Měl také jedinečnou možnost prezentovat na konferenci Ovládněte budoucnost SSŠMEP a podílet se na školení našich učitelů o novinkách v Office 2016.

Program Studentské trenérské centrum je ukončen složením absolventské práce, u Michala se jednalo o školení učitelů základní školy na téma využití služby Office Store ve výuce. Výsledek školení zpracoval a obhajoval před tříčlennou porotou v Microsoftu, kde mu byla nabídnuta možnost přednášet na školeních Večerní univerzity pro širokou veřejnost. Po úspěšné obhajobě absolventské práce jej čekala už jen promoce.

Nyní společně se spolužáky a kolegy ze Studentského trenérského centra plánuje zopakování technologické konference Cloud Con, jež proběhla poprvé loni v dubnu.

Michalovi blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mu mnoho dalších úspěchů v jeho další kariéře.