Rubriky
Sport

Volejbal – okresní kolo – vítězství a postup

Dnes 18. 12. 2018 jsme na naší škole uspořádali Středoškolský pohár ve volejbalu chlapců. Turnaje se zúčastnily čtyři týmy, kromě nás jako domácích Gymnázium Chomutov, Gymnázium Kadaň a SŠTGA Chomutov. Turnaj proběhl hladce, v pohodové předvánoční atmosféře.

Pryč jsou časy, kdy finále okresních kol chomutovské průmyslovky a gymnázia byla srovnatelná s těmi republikovými. Do té doby z před pěti let se také datuje obrovský úspěch naší školy – 1. místo v celostátním finále. To vše se odvíjelo od vysoké úrovně mládežnického volejbalu v jirkovských Ervěnicích. Dnes je volejbalistů, o těch dobých ani nemluvě, jako šafránu. Naštěstí náš tým jednoho takového ve svém středu má.

Teď již k samotnému turnaji. Zahájili jsme jej soubojem s SŠTGA Chomutov. Po jasném prvním setu v náš prospěch všichni přítomní očekávali naše hladké vítězství. Po prostřídání v našem mužstvu však došlo ke komplikacím v podobě prohraného setu. Co hůře, na tým padl útlum a nevypadalo to s ním vůbec dobře. V tie breaku rozhodujícího setu jsme čelili třem mečbolům soupeře. V rozhodujících okamžicích utkání za to vzal (po „vtipném“ time outu) lídr Ondra Dohnal a z 11:14 jsme otočili na konečných 16:14. V dalších utkáních jsme již soupeře drtili. Tým se sehrál a nepřipustil další problémy. 2:0 na sety, s výraznými bodovými rozdíly, porazili chlapci nejdříve Gymnázium Kadaň a následně Gymnázium Chomutov. Zejména s chomutovskými gymnazisty jsme očekávali vyrovnanější boj, když oba své dva předcházející soupeře hladce „přejeli“ 2:0 na sety, vždy výrazným boodvým rozdílem.

Nejlepším hráčem turnaje byl zcela jednoznačně výše zmiňovaný Ondra Dohnal (A4), kterému výborným způsobem sekundovali zejména Milan Jirásek (E3), Pavel Rus (A3) a Adam Huňát (1C). Nad sítí byl platný čahoun – basketbalista Ondra Kovář (S3). I další hráči přispěli svým dílem k vítězství. Byli to Kuba Gaier (2A), David Klán (A4), Filip Fišer (A4) a Richard Heřt (E3).

» FOTOGALERIE

Všem borcům bez rozdílu náleží poděkování za příkladnou sportovní reprezentaci školy

Konečné pořadí: 1. SPŠ Cv, 2. Gym. Cv, 3. SŠTGA Cv, 4. Gym. Kadaň

Vítěz si vybojoval právo reprezentovat okres v krajském kole.