Rubriky
Projekty

Project EDISON

Rád poznáváš nové lidi? Chceš si popovídat anglicky s cizincem? Baví tě poznávat jiné země a kultury? V tom případě je projekt EDISON právě pro tebe!

Co je projekt EDISON:

Cílem projektu Edison se spojovat a seznamovat mladé lidi různých kultur a národností tak, aby se seznámili s jinými tradicemi či zvyky a poznali jiné státy.

Co s tím má společného naše škola:

Naše škola se letos prvním rokem stala partnerem tohoto projektu a bude hostit 3 zahraniční stážisty. Všichni stážisté jsou vysokoškolsky vzdělaní a zodpovědní lidé, kteří budou diskutovat se studenty a vést debaty dotýkající se ekonomické, politické a kulturní situace v jejich zemích. Stážisté budou působit ve všech třídách v hodinách anglického jazyka.

Jak se můžeš zapojit ty:

Stážisté budou ubytováni v hostitelských rodinách, proto pokud máš zájem, domluv se s rodiči a nabídni svůj domov jako zázemí pro jednoho z nich. Můžeš jim ukázat své město, vzít je na výlet, popovídat si anglicky a zjistit zajímavá fakta z cizích zemí. A kdo ví? Oni Tě možná pozvou na oplátku k sobě.

Kdy:

15. – 21.9.2019

Kdo:

Podívej se na fotky a videa stážistů. Pokud tě některý z nich zaujme a chtěl bys mu/jí nabídnout ubytování, nahlas se do kabinetu jazyků 104 do čtvrtka 12.9.2019.

1) Lynn Sufian – dívka, Jordánsko, 23 let. Information: I love reading, hiking and walking. I love my family, I have 5 siblings and I love animals especially cats.

2) Dmitriy Shipkov – chlapec, Rusko, 21 let. Information: I often plan and responsibly relate to

any job, which I agree to and trust. If I am not fully competent in any field, then I do not give the wrong advice, but I can tell you where these answers can be found.

I consider myself a kind and very cheerful person, I love to joke and especially like if my jokes are understood correctly. I know how to study properly and how to overcome barriers in the study. I have high communication skills, so I easily make new acquaintances. I like listening to music and audiobooks in my free time, study, work at the university laboratory, repair various household breakdowns, ride a bicycle over long distances. I also love animals and everything related to learning. I like cooking.

3) Can Kus – chlapec, Turecko, 22 let. Information: I like sports activities, play and listen to music.

I can not estimate how to say, actually I am enjoyable, kind, innovative and so on also I am greedy by no means. Really who ask the question should see with my character.

Garant projektu: B. Kubátová