Rubriky
Sport

Vítězství v Okresním kole ve volejbalu

Dnes 9. 12. 2019 jsme zvítězili v Okresním kole ve volejbalu chlapců středních škol. Turnaj jsme zároveň pořádali na naší škole.

Mládežnický volejbal na okrese doslova skomírá. Od doby, kdy jako trenér ervěnického dorostu skončil pan Malárik (současný ředitel „Domečku“ podepsaný pod historickým úspěchem naší školy – 1. místo v RF 2013) ubývá hráčů i středoškolských družstev. Letošního „okresu“ se zúčastnily pouhé tři týmy.

Na třetím místě se umístili žáci Gymnázia Kadaň, na druhém chomutovští gymnazisté. Z překvapivého vítězství se radovali naši borci.

V prvním utkání přehrálo Gymnázium Chomutov kadaňské gymnázium, poměrně jednoznačně 2:0 na sety. Ve druhém utkání porazili naši chlapci v naprosto vyrovnaném utkání outsiderů kadaňské 2:1 na sety, tie break 15:13. Zápas o první místo začal podle papírových předpokladů. Ztratili jsme set, byť pouze 18:20. Ve druhém setu favorit vypadl z role, získali jsme jej v poměru 20:11. V úvodu tie breaku se zdálo, že se náš soupeř zkoncentroval a dovede hru do vítězného konce. Naši borci však několika povedenými míči a nezměrnou bojovností soupeře opět rozklížili a dotáhli rozhodující set opět k vítězství 15:13. Je vskutku neuvěřitelné, jakým způsobem rozhodlo nadšení v souboji s umem.

Všichni naši bojovníci zaslouží velké uznání a poděkování za úspěšnou sportovní reprezentaci školy.

Tým srdcařů SPŠ a VOŠ Chomutov tvořili: Adam Huňát 2C, Ondra Kovář S4, Pavel Rus A4 a kvartet ze třídy E4 – Milan Jirásek, Filip Hartman, Ríša Heřt a Tomáš Morávek.

„Hoši děkujem“