Rubriky
Sportovní kurzy

Pec pod Sněžkou – LVZ 1C a 1E

V sobotu 1. 2. v podvečer jsme se vrátili z šestidenního Lyžařského výcvikového zájezdu, který tradičně proběhl v Peci pod Sněžkou (hotel Energetik). Zájezdu se zúčastnilo 38 žáků tříd 1C a 1E. Zájezd považujeme za velmi vydařený. V první řadě se, až na jednu drobnost, nikdo nezranil, přestože sněhové podmínky nebyly ideální. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, ale v kontextu letošní zimy, si nemůžeme stěžovat. Zažili jsme namrzlý sníh, prašan, na závěr bohužel sněhovou břečku, dále slunce, sněžení, déšť i mlhu … Vše jsme zvládli se ctí.

Velká pochvala patří našim žákům jak za práci na svahu, tak za chování v průběhu celé akce. Prokázali značnou dávku samostatnosti a rozumného přístupu. Zbylým třídám, které vyrazí do Pece 29. 2. nastavili laťku značně vysoko.

Během necelého týdne jsme kromě lyžování byli na dobrovolné „nakupovací“ vycházce v Peci. Zájemci si byli zaplavat v hotelovém bazénu (letos byla dokonce krásně teplá voda), jiní borci postavili „obrovského“ sněhuláka, zdatní snowboarďáci dostali prostor i pro svou disciplínu.

K závodům se letos dostala pouze kategorie „Elite“ (1. družstvo). Zvítězil Pavel Novák z 1E, druhé místo obsadil Ruda Klement 1C a bronzovou příčku obsadila Adélka Fučíková 1E. To je snad poprvé, co se dívka probojovala mezi tři nejrychlejší lyžaře kurzu. Jak říká pan učitel Zicha „klobouček …“ V ostatních družstvech se, kvůli zhoršeným sněhovým podmínkám, závody neuskutečnili. Nejlepší členové družstev tak byli odměněni za svou práci, progres, nasazení apod.

Nežili jsme ale jen sportem. Turnaj v pišquorkách vyhrál Ondra Molcar 1C. Během pobytu proběhly dva společenské večery. Jeden připravili kantoři žákům, druhý žáci (třídy) sobě navzájem. Domnívám se, že oba večery se docela vydařily.

Na tomto místě chceme jako tělocvikáři poděkovat všem učitelům, kteří se kurzu zúčastnili v roli instruktorů. Byli to pan učitel Zicha, kolegyně Fenclová a Lorencová. Zdravotnicí kurzu byla paní Ivana Dvořáková, které naše poděkování náleží rovněž.

Bohužel sněhové podmínky v Krušných horách nedovolily, aby se uskutečnil plánovaný běžecký kurz s výjezdy z Chomutova. Byl zrušen.

Teď probíhají jarní prazdniny. Po návratu do školních lavic nabere na obrátkách finální organizace druhého kurzu pro třídy 1A, B, D. Snad se nám i druhý zájezd vydaří neméně dobře.