Rubriky
Sportovní kurzy

Pec pod Sněžkou II – LVZ 1A, 1B, 1D

Od 29. 2. do 6. 3. 2020 jsme absolvovali druhý turnus našeho letošního Lyžařského kurzu. I tento lyžařský výcvikový zájezd považujeme za vydařený. Pochválit chci zúčastněné žáky za přístup. Pokud došlo k nějakému problému, dokázali se dotyční postavit k situaci čelem. Vydařily se oba soutěžní večery. První připravili učitelé a druhý samotní žáci – velmi se povedl.

Sněhové podmínky byly na letošní „bídnou“ zimu velmi dobré. Sníh byl však poměrně náročný (přemrzlý nebo naopak těžký a rozbředlý). Všichni frekventanti udělali velký pokrok, zejména úplní začátečníci. Tady bych chtěl poděkovat všem kolegům, kteří se kurzu zúčastnili v roli instruktorů lyžování, zejména těm, kteří se věnovali právě začátečníkům.

Opět musím vyzvednout vynikající hotelovou kuchyni i celkový přístup k naší výpravě. Myslím, že máme na Energetiku již dobré jméno.

Daleko více žáků než v lednovém termínu využilo možnost koupání (plavání) v hotelovém bazénu. Také turnaj v pišquorkách měl větší účast. V konkurenci osmi hráčů zvítězil Pavel Kafka ze třídy 1B. Tato třída byla nejpočetnější a nejaktivnější. Nejrychlejším lyžařem v „obřím slalomu“ se stal Tomáš Nigrin 1B v čase 29,12. Jako jediný pokořil hranici třiceti sekund. Těsně druhý skončil Ondra Parchomenko z 1D (30,27), bronzovou příčku obsadil Andy Jiang 1A (32,74). Všichni byli členy prvního a tedy nejvyspělejšího družstva, závodili v kategorii „Elite“. Soutěžilo se ale i v kategoriích „Standard“ a „Z“. I zde byly medailové pozice oceněny diplomem a sladkostí. Chlapci „bojovali“ také v soutěži o nejpořádnější pokoj. Pouze jedna posádka dosáhla na stoprocentní hodnocení. V rámci GDPR upřesním pouze, že byla ze třídy 1D.

Nemocnost byla mizivá, většinou z únavy a byla řešena odpočinkem. Dva chlapci si poranili koleno, a „podívali s“ na zdejší chirurgickou ambulanci. Jeden z nich vyvázl s ledováním, druhý skončil s ortézou a berlemi. Jako správný parťák s námi zůstal až do konce pobytu, přestože měl možnost odcestovat s rodiči. Jeden žák si při pádu zhmoždil při pádu rameno a někteří další chlapci utrpěli drobné odřeniny apod.

Kurz byl zaměřen na výuku lyžování, šest žáků s sebou mělo však také snowboard. Pro zpestření měli možnost ve dvou posledních dnech „sklouznout se i na prkénku“.

Určitě se nám velmi osvědčila varianta se dvěma turnusy. Přinesla klid v přepravě, přesunu na hotel i opačným směrem. Dále se pozitivně odrazila v organizaci výdeje stravy, v atmosféře soutěžních večerů atd. Velké plus pro pedagogický doprovod, ale ve finále zejména pro frekventanty. Rád bych touto cestou poděkoval vedení školy za vytvořené podmínky pro letošní „lyžák“. Jediná věc nás letos nepotěšila. Sněhové podmínky ani jednou neumožnily uskutečnit běžeckou část v okolí Chomutova. Tak snad napřesrok.

Děkuji všem účastníkům zájezdu z řad žáků i kantorů za hladký průběh Lyžařského kurzu 2020!