Rubriky
Očima kantorů

Učitelská online konference (nejen) o technologiích ve výuce

16. 3. 2021 se několik učitelek naší školy zúčastnilo výše zmíněné online konference. Zavřeli nám školy, zavřeli nám okresy, komunitu nadšených učitelů zavřít nemůžou. Ta je nadčasová a funguje on-line!

4 hodiny dlouhou akci o metodách a technice, které využíváme v naší učitelské praxi, pořádali GUG.cz, GEG.cz a Grow With Google. A přinesla opět spoustu námětů a nápadů. Co konkrétně?

Třeba: Jak natáčet cool výuková videa (nejen) pro své studenty – s Bronislavem Sobotkou (Pro ty, kteří přemýšlejí jak udělat svoje hodiny zábavnější a akčnější. Nebaví je stále znovu opakovat v hodinách stejné věci. Věří, že existuje něco lepšího než čistá frontální výuka. Chtějí se naučit něco nového a příjemně překvapit své studenty.)

Nebo: Užitečné doplňky prohlížeče, Dokumentů, Tabulek – Anička Šubrtová a Libor Olbrich (Dokumenty, Tabulky asi známe a používáme … a co takhle si je trochu vyšperkovat?)

A: Jak dočerpávat své duševní síly s Ivanou Štefkovou (Cítíte se vyčerpaní a nevíte odkud čerpat? Rozvíjejte svou psychickou odolnost. K dlouhodobým změnám stačí třeba jen 10 minut denně.)

No a spoustu dalšího …. Pokud to chcete slyšet, navštivte https://digiday.gug.cz/ nebo https://youtu.be/_9r4sZkpAgo