Rubriky
Nástěnka Očima studentů

Registrace do Microsoft STC 2021 prodloužena

Co je to vlastně za program?

Microsoft Studentské Trenérské Centrum (STC) je program pro středoškoláky s nadšením pro vzdělávání se v oblasti moderních technologií a touhou posunout se v životě dál jak osobně, tak pracovně. Cílem programu je příprava budoucích specialistů se zaměřením na informační technologie. Tito výjimeční studenti také přispívají k závazku společnosti Microsoft, s.r.o., která je organizátorem programu, zvyšovat ICT gramotnost mezi studenty i učiteli a kvalitu využívání moderních technologií ve výuce.

Proč by ses měl přihlásit?

Dostaneš možnost prozkoumat nové věci, naučit se pracovat s Azure či s AI. STC otevírá členům nové možnosti v kariérním rozvoji, nabízí stáže v sídle českého Microsoftu. Studenti se pravidelně setkávají ve webinářích či na letních a zimních školách, kde také pořádají hackathony! Budeš se pravidelně dozvídat o novinkách ze světa technologií.

Co musím umět?

Byl bych moc rád, kdybys zvážil přihlášku, nic než trošku času tě to stát nebude. STC má 2 ročníky, já jsem v druháku, ale jsem jediný z této školy v 2. ročníku STC. Na této škole již má STC kořeny, tak bych byl rád, kdyby se v tom pokračovalo.

Certifikace

Určitě z 1. ročníku naší školy znáte ECDL/ICDL certifikáty, které lze získat na základě složení celé řady dílčích zkoušek (Office, grafika, webařina, programování, robotika…). Od letošního roku je studentům STC také k dispozici ohromné množství certifikací, které mají také celosvětovou platnost a pro členy STC jsou zdarma.

Dále se můžete naučit o umělé inteligenci, naučit se věci automatizovat jednoduše pomocí Power Automate, Power Apps. Baví vás programovat? Můžete si udělat certifikát na Python, chcete se naučit, jak si poskládat svůj vlastní virtuální server pomocí Azure? Klidně můžete.

Kdy vstoupit do STC?

STC je určeno především pro žáky 2. ročníku SPŠ, ale můžeš do něj vstoupit i ve 3. ročníku.

Web o STC: https://studuj.digital/
Instagram STC: https://www.instagram.com/microsoftstc/
STC na stránkách Microsoftu: https://aka.ms/stc
Přihláška: https://aka.ms/stc2021 nebo https://prihlaska.studentstc.cz/

Díky moc za zvážení přihlášky!

Registrace do 14.11.2021

Pokud budeš mít zájem, kontaktuj mě na: vaclav.horcicka@studentstc.cz
Václav Horčička, třída: V4