Rubriky
Sportovní kurzy

LVZ Pec pod Sněžkou – 2.turnus

V pátek 4. 3. jsme se vrátili z 2. turnusu LVZ Pec pod Sněžkou. I druhý turnus hodnotíme jako vydařený. Krásné slunečné počasí, velmi dobré sněhové podmínky, vynikající kuchyně, solidní žákovský kolektiv. Je pravdou, že vzhledem k probíhajícím jarním prázdninám byly o něco plnější sjezdovky, ale většinou to bylo přijatelné. A porovnáme-li s nedalekým Klínovcem, „není o čem“.

Co je pro nás vždy zásadní, se podařilo. Přivezli jsme všechny frekventanty domů. Drobná zranění, která nás postihla, ani nevznikla při výcviku, ale určitou „nešikovností“ na hotelu. Je to o to cennější, že zhruba co hodinu zasahovala na sjezdových tratích horská služba a jednou dokonce přistávala helikoptéra RZS. To mi vždy zatrnulo … Rovněž nám nikdo neonemocněl, nepočítáme-li stavy nevolnosti, vzniklé spíše z únavy, než čehokoli jiného.

Turnusu se zúčastnilo 54 žáků, z toho 10 druháků, kteří měli možnost vynahradit si loňský rok, kdy nám Covid 19 sportovní kurzy beze zbytku zrušil. Škoda, že jich nebylo o něco více, vždyť objednaných jsme měli sto lůžek. Zbytek účastníků rezultoval ze tříd 1A, C, E.

Na rozdíl od prvního turnusu se mohl uskutečnit závod ve slalomu na trati s elektronickou časomírou. Zvítězil člen prvního družstva Honza Vlášek z 2B v čase 34,05, druhé místo obsadil nejlepší prvák Matyáš Hrůza 1A (36,66). V kategorii žen byla suverénní Ema Bozděchová (43,80). Na druhou stranu bylo škoda, že jsme nemohli využít hotelový bazén, který byl z technických důvodů mimo provoz.

Na příští rok máme zarezervované termíny v prvním a třetím únorovém týdnu, tak nám snad vyjdou stejně jako ty letošní.

Moje velké poděkování náleží všem kantorům – instruktorům, kteří utvořili skvělý tým (Koubová, Fenclová, Kubánková, Lorencová, Zicha).

Kolegyni R. Zichové chci touto cestou poděkovat za organizaci a realizaci souběžně konaného běžkařského kurzu, který se konal formou výjezdů z Chomutova do Krušných hor. Dík i všem kolegům, kteří se do akce zapojili. Kurzu se zúčastnila necelá dvacítka žáků 1A, C, E.

Všem kolegyním vše nejlepší k dnešnímu MDŽ!

V Chomutově 8. 3. 2022 vedoucí LVK: J. Kouba