Rubriky
Akce školy Nezařazené

Angličtina v praxi

S koncem školního roku si předmětová komise cizích jazyků připravila aktivitu, kterou si žáci zpestřili hodiny anglického jazyka. O co se jednalo? Žáci obdrželi pracovní listy s úkoly, přičemž cílem bylo splnit co nejvíce z nich. V omezeném čase se naši hoši měli možnost pohybovat v centru Chomutova a natáčet, fotit, konverzovat. Úkoly byly dost pestré a zahrnovaly např. rozhovor s kamarádem o počasí, představení své třídy nebo třeba zpívání písničky-to vše samozřejmě v angličtině. Mezi jednodušší úkoly patřilo např. video na kterém žáci slavili konec školního roku nebo foto s místními obyvateli. Nutno říci, že naši žáci se úkolů zhostili velice kreativně a vytvořili zajímavé prezentace svých výtvorů, které jsou k nahlédnutí v galerii. Samozřejmě nechyběly ani ceny pro nejlepší skupiny, které jistě naše žáky potěšily. První místa byla totiž oceněna jedinečnými vouchery do žáky tolik oblíbené školní kantýny. Za pomoc s tiskem voucherů patří poděkování Johance Hipské z ekonomického úseku.

Mgr. B. Kubátová