Rubriky
Sport

2. místo v okresním kole ve volejbalu.

Dnes 8. 11. 2022 jsme se zúčastnili Okresní kola ve volejbale středních škol na chomutovském gymnáziu. Akce byla velmi dobře připravena. Paralelně probíhal turnaj dívek (3 družstva, vítěz ESOZ Chomutov) a chlapců.

Turnaje chlapců se zúčastnily čtyři školy. Vzpomeneme-li časů, kdy ervěnický volejbal patřil mezi republikovou špičku, okresního kola se účastnilo osm škol a naše škola zvítězila v celostátním kole (2013), byla úroveň hry poněkud slabší. Všichni ovšem hráli fair play, turnaj se nesl v přátelském duchu a postupně rostla i kvalita hry. Velmi kvalitní zápas jsme sehráli s pozdějším vítězem Gymnáziem Cv (1:1/27:29, 25:22). Hned v prvním utkání turnaje jsme se rozešli 1:1 na sety také s ESOZ Cv (Průhon), tady jsme vyhráli pro změnu první set a ve druhém jsme zcela „vyhořeli“. Posledním naším soupeřem byl nejslabší tým turnaje Gymnázium Kadaň, když jsme zvítězili hladce 2:0 na sety. Závěrečný duel celé akce mezi domácími a ESOZ Cv (2:0) určil konečného vítěze. Díky skvělé divácké kulise, kdy se mohutně fandilo oběma týmům, byl skvělou tečkou za celou akcí. Hala se otřásala a borci se vypjali ke skvělým momentům.

Naše mužstvo táhli dva volejbalisté Ondra Lavička (2B) a Tonda Klein (2A). Bez ostatních by to ale samozřejmě nešlo a všem na tomto místě děkuji za úspěšnou sportovní reprezentaci školy. Dále reprezentovali: Nigrin T. a Nejdl A.(A4), Chládek J. (E4), Fencl A. (S3), Moravec T. (2E) a Werschall M. (2D).

J. Kouba, vedoucí týmu