Rubriky
Sport

Vánoční turnaj ve florbale

Dnes 21. 12. 2022 jsme uspořádali školní Vánoční turnaj ve florbalu. Zúčastnilo se jej 12 týmů (60 hráčů), dvě mužstva se omluvila z důvodu vynechání spoje, respektive zranění a nemoci.

Hrálo se ve čtyřech základních skupinách po třech týmech, z nichž dva postoupily do čtvrtfinále. Dále se pokračovalo standardním vyřazovacím způsobem.

Z vítězství v turnaji se radovali borci Troopers Mašťov TM4, jejichž sestava byla plná reprezentantů školy, kteří nedávno postoupili v Subterra cupu do krajského kola. Ve finále tým ve složení Jeníček, Strnad, Staněk, Molcar, Krüppner porazil 2:1 Kliku S4 (Klement, Vaněk D., Bandas, Špecián, Bureš). Třetí příčku obsadili žáci S3 Guty 2, kteří v souboji o třetí místo zdolali Hafo TM3 až po samostatných nájezdech.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Ruda Klement z S4 se 13 vstřelenými brankami.

Turnaj se nám pěkně protáhnul, končili jsme až kolem 12.30, ale stálo to za to. Strávili jsme předvánoční dopoledne sportem, nikdo se nezranil, všichni účastníci hráli fair play. Velké poděkování patří všem žákům, kteří se přímo podíleli na hladkém průběhu akce. Roli rozhodčích perfektně zvládli ponejvíce chlapci z TM4 Molcar, Strnad a z S4 Klement, ale i někteří další. U zapisovatelského stolku byli výrazně nápomocni Michael Pöschl a Michaela Vargová.