Rubriky
Sport

Krajské kolo ve florbale – 3.-4. místo

Dnes 26. 1. 2023 se naši chlapci zúčastnili Krajského kola Subterra cupu ve florbale. Sportovní akce se konala v našem městě, což pro nás bylo určitě příjemné. Turnaj se hrál ve dvou skupinách. Naši hráli v pětičlenné skupině v Městské sportovní hale Chomutov, druhá skupina se odehrála v hale na Březenecké. Nadstavbou bylo bohužel jen finále, což mi nepřijde úplně šťastné.

Umístili jsme se ve své skupině na druhém místě a obsadili tak dělené 3. – 4. místo. K vidění byl velmi kvalitní sport. Naši borci pod hlavičkou SPŠ Chomutov nejdříve porazili Gymnázium Most (Gymmost) po tvrdém boji 3:1. Po té jsme narazili na pozdějšího vítěze skupiny Gymnázium Teplice (Gympl Teplice). Vyrovnaný zápas pro nás skončil nešťastnou porážkou 1:2. Nezachytili jsme úvod utkání a po vlažném začátku a chybě gólmana (nepokrytí bližší tyče) jsme inkasovali. Druhý gól přidali tepličtí v přesilovce, když se náš hráč nechal zcela zbytečně vyloučit za komentáře směrem k rozhodčím. Nutno podotknout, že rozhodčí rozhodně nebyli na naší straně. To se nejvýrazněji ukázalo zhruba tři minuty před koncem utkání, kdy nám po sporné situaci odvolali vstřelenou a již uznanou branku. Ke spornému momentu došlo za naší brankou, po něm následoval náš rychlý výpad zakončený vstřelením gólu. Ten byl uznán, po protestech soupeře odvolán. V druhém poločase hráli naši kluci opravdu dobře, ale další gól již nevstřelili. Povzneseme-li se nad zmíněné detaily, bylo vítězství teplických ve skupině nakonec zasloužené. V následujícím zápase jsme ztratili vedení 2:0 nad „Obchodkou Děčín“ a brali jen bod za konečných 2:2. V závěrečném utkání, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto, dostali více prostoru hráči druhé a třetí lajny. Nejslabší tým skupiny (Gymnázium Roudnice n. L.) jsme porazili až po „boji“ 4:3.

Hrálo se 2 x 10 minut „polohrubého“ času. Vítězem krajského kola se nakonec stalo mužstvo SPŠ a OA Kadaň, (vítěz okresního kola, které jsme jako škola pořádali koncem listopadu). Přejeme stavařům mnoho úspěchů v dalších bojích.

Naše umístění lze brát bezesporu jako pěkný úspěch. Všem našim hráčům děkuji za úspěšnou sportovní reprezentaci školy.

Reprezentovali: Jeníček, Molcar, Staněk, Strnad (TM4), Klement, Mašek (S4), Holka (V4), Kaprhál (E4), Dundr (E3), Kopecký, Berthold (TM3), Vostárek (2B), Šůs (2C), Kříž (2D) a Penk (1A). Nejlepším naším střelcem byl byl se čtyřmi vstřelenými brankami Molcar. (kurzívou zvýrazněni brankáři)