Rubriky
Projekty

Naše škola se nově zapojila do programu DofE.

Od dubna jsme u nás zahájili program DofE, do kterého se zatím přihlásilo několik studentů třetích ročníků.  Co DofE znamená a proč jsme se do programu zapojili?

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je prestižní vzdělávací program pro všechny ve věku 14 až 24 let. Motivuje v osobním rozvoji, smysluplném trávení volného času a přináší klíčové dovednosti pro budoucí studium i kariéru. Program funguje ve více než 230 školách a organizacích po celé České republice a věnuje se mu více než 5000 účastníků. Tento tradiční program neformálního vzdělávání založila britská královská rodina a stále ho aktivně podporuje. Její členové pravidelně navštěvují slavnostní předávání Cen v ČR.

Naši studenti si sami určí jakým oblastem se v  DofE budou věnovat a stanoví si cíle, kterých chtějí dosáhnout. Kromě nezapomenutelných zážitků získají také mezinárodní certifikát, který jim pomůže při přijímacím řízení na vysoké školy u nás i v zahraničí a mohl by také zajímat budoucí zaměstnavatele, jako důkaz získaných dovedností (komunikace, práce v týmu, adaptabilita).

Přejeme všem zapojeným studentům, aby program zdárně ukončili a získali mezinárodní certifikát.