Ve středu 13. května proběhla po celém Česku tradiční sbírka Český den proti rakovině. Za minimální příspěvek 20 Kč bylo možnost získat symbolický kvítek měsíčku lékařského, letos se světle fialovou stužkou. Výtěžek nejstarší české sbírky putuje na nádorovou prevenci a podporu onkologických pacientů.
Liga proti rakovině Praha pracuje již 36 let na tom, aby co nejméně Čechů a Češek umíralo na zhoubné nádory. V letošním roce se pořádal již jubilejní 30. ročník celonárodní veřejné sbírky. Tématem letošního roku je prevence nádorů hlavy a krku.
Děkujeme všem našim žákům, kteří se do této sbírky zapojili.
