Rubriky
Sport

Chomutovský pohár dračích lodí 2013

V sobotu 21.9.2013 se na Kamencovém jezeře uskutečnil 5. ročník Chomutovského poháru dračích lodí. Do bojů se zapojila též posádka naší školy pod názvem Průmka. Tvořili ji kantoři a jejich rodinní příslušníci, žáci současní i bývalí, zajímavá směsice mládí a síly na jedné straně a zkušeností s nadšením na straně druhé. Pokud mám někoho vyzvednout, jsou to borci, kteří tvořili lodní motor – Kryštof Šimána S3 a Petr Voltr z loňské S4 – závodníci kajakáři. Velkým přínosem byla rovněž účast profesionálních závodnic (dračic) Pohlové a Reinerové.

Dračí loď. Pro přiblížení těm, kteří zatím neměli tu čest se s touto lodičkou seznámit – jedná se o delší loď pro deset pádlujících na levoboku a deset na pravoboku. V čele lodi trůní bubeník se svým poměrně rozměrným bubínkem, který udává pravidelnými údery rytmus pro pádlující. Zdánlivě jednoduché, ale opak je pravdou. Na konci lodě stojí kormidelník, který dává lodi směr svým dřevěným kormidlem.

Naši reprezentanti absolvovali v pátek hodinový trénink. Někteří přísedící dostali naši instruktorku a kormidelnici v jedné osobě do takového varu, že nechybělo mnoho a srazili jsme se s dřevěným molem – kde se vzalo, tu se vzalo. Jen pohotovost posádky zabránila střetu s překážkou. Nicméně jsme byli za prokázanou snahu pochváleni a příští den se ukázalo, že po právu.

Závodilo se ve dvou kategoriích – Grand Prix (profíci) a Fun (amatéři – tedy my). Rozjížďky byly společné, hodnocení oddělené. Závodilo se na dvou distancích – 200 a 1000 m. Na trati 200 m (rozjížďka, čtvrtfinále, semifinále a finále B – malé) jsme ve své kategorii obsadili krásné 2. místo, v závodě na jeden kilometr (jedna jízda) pak místo třetí.

Odměnou nám byl, kromě vkusných dřevěných medailí, dobrý pocit z dobře odvedeného výkonu a dobře rozlámaného těla. A také dobrý pocit z příjemně stráveného času s příjemnými mladými a na straně druhé s příjemnými zkušenými lidmi.

Dík patří všem účastníkům za příkladnou sportovně společenskou reprezentaci školy, vedení školy za umožnění startu a poskytnutí zkušeného a dobře naladěného kapitána a v neposlední řadě nadšené organizátorce (neměla to věru jednoduché) mé drahé kolegyni a paní.

Dračím lodím zdar a snad zase někdy na vlně ahoj!

» FOTOGALERIE