Rubriky
Sport

Corny pohár SŠ v atletice

V pondělí 23.9.2013 se uskutečnil tradiční závod družstev středních škol v lehké atletice. V kategorii žáků se soutěží v následujících disciplínách: běhu na 100, 400, 1500 m, ve skoku dalekém a vysokém, ve vrhu koulí a štafetě 100-200-300-400 m. V každé disciplíně mohou startovat maximálně tři borci z jedné školy (výkony nejlepších dvou jsou započteny), každý startující může absolvovat max.dvě disciplíny a štafetu.

Našim borcům se sice nepodařilo obhájit loňské prvenství, ale za třetí místo jim patří poděkování. Atletika je hodně o dřině, každý jednotlivý výkon si zaslouží uznání. S převahou zvítězil tým Gymnázia Chomutov.

Určitou kaňkou, alespoň pro mne, je omluva pěti nominovaných žáků na poslední chvíli a to nejen ze zdravotních důvodů. V takovém rozsahu se s tímto jevem setkávám poprvé a je to pro mne značné zklamání. Důvodně si dovolím pochybovat o tom, že by se něco podobného stalo, kdyby šlo např.o florbal nebo futsal.

O to větší dík patří těm žákům, kteří operativně nahradili nemocné a unavené kolegy. Pravdou je také skutečnost, že pondělí je poněkud nešťastný termín pro soutěž, které se účastní ryzí atleti ale také sportovci jiných odvětví, kteří v neděli absolvují náročné zápasy např.ve sportovních hrách. Toto jsem urgoval u ředitele závodu a snad se v budoucnu nadějeme v tomto směru změny k lepšímu.

Děkuji všem žákům, kteří se závodů zúčastnili.

» FOTOGALERIE