Rubriky
Exkurze

iQLANDIA Liberec – školní výlet třídy 1.C

Ve dnech 8. – 10.5. navštívila třída 1. C v rámci svého školního výletu iQLANDIA centrum v Liberci.  Jedná se o moderní vědecké centrum s 3D planetáriem,  stovkami originálních interaktivních exponátů a prvním humanoidním robotem v ČR. Žáci se zde zábavnou formou (někdy i na vlastní kůži) seznámili se základními jevy a pojmy z fyziky, chemie a biologie. Centrum je rozděleno do několika expozic – člověk, Země a vesmír, voda, živly, věda v domácnosti a nanotechnologie. V planetáriu jsme se zahleděli do jarní noční oblohy a ve druhé části nás imaginárně provedl přírodovědec Charles Darwin svou teorií o evoluci a přirozeném výběru.

» FOTOGALERIE

Další etapou výletu byla oblast Malá Skála, která se nachází na severním okraji chráněné krajinné oblasti Český ráj nedaleko města Turnov. Zde se nám hned po příjezdu nabízela k návštěvě zřícenina skalního hradu Vranov (tzv. Pantheon). Protože se v blízkosti nachází spousta přírodních krás, neodolali jsme a navštívili také další zříceninu hradu Frýdštejn.

Chtěla bych poděkovat paní kolegyni Vlastě Galuszkové za milý doprovod a také žákům třídy 1.C za příkladné chování v průběhu celé akce.

Eva Weinfurterová