Rubriky
Sport

Uspořádali jsme Okresní kolo ve šplhu na laně chlapců SŠ

Dnes 31. 1. 2017 jsme v malé tělocvičně naší školy uspořádali Okresní kolo Poháru Asociace školních sportovních klubů České republiky ve šplhu družstev a jednotlivců středních škol. Jedná se o historicky parádní českou disciplínu, nepamatuji se však, kdy se tato soutěž na našem okrese konala. Je to velká škoda, neboť šplh je perfektní, komplexní gymnastické posilovací cvičení.

Do soutěže jsme přihlásili hned dvě družstva, protože v hodinách TvS jsme zaznamenali mnoho vynikajících výkonů. Našimi soupeři byli žáci z ESOZ Chomutov (SŠES Průhon) a SŠTGA Chomutov –  pracoviště Kadaň (dříve Ámos Kadaň).

Pro přiblížení soutěže – šplhá se ze sedu (nohy se s prvním přítahem nesmí dotknout podložky) bez přírazu (zapojení dolních končetin) na laně 4,5 m dlouhém. Každý závodník má maximálně čtyři pokusy, z nichž dva nejlepší se mu započítávají. Družstvo tvoří čtyři chlapci, zapisují se výsledky (součty dvou časů) tří nejlepších z družstva.

Nevěděli jsme samozřejmě, s čím přijedou naši soupeři, naši chlapci jim však nedali žádnou šanci. Družstvo A suverénně zvítězilo, druhé místo pak získal pro naši školu tým B. Až na třetím místě se umístili žáci ESOZ Chomutov a čtvrtí skončili Kadaňáci. Náš úspěch týmový byl  podtržen celkovým suverénním vítězstvím Honzy Doubravy (2C), který svým výkonem navíc hned dvakrát překonal svůj ještě čerstvý školní rekord časem 3, 64 s (druhý započítávaný čas 3,88). Na bronzové příčce navíc skončil asi náš zřejmě nejvšestrannější sportovec současnosti Dominik Pašek (E3) z B týmu (do týmů byli chlapci zařazeni na základě letošních časů z hodin TvS). Mezi naše borce se vklínil druhý David Sekera z ESOZ Cv, nejlepší závodník Ámosu Kadaň Kamil Lakatoš skončil čtvrtý. Vítězové (1. – 3.) v kategorii družstev i jednotlivců si odnesli diplomy a sladké odměny, které si za předvedené výkony opravdu zasloužili.

Konečné pořadí týmů: 1. SPŠ a VOŠ Chomutov A (30,91 sec.), 2. SPŠ a VOŠ Chomutov B (35,97), 3. ESOZ Cv (36,39), 4. SŠTGA Chomutov – Kadaň (38,00).

Konečné pořadí soutěže jednotlivců: 1. Jan Doubrava (SPŠ Cv A, třída 2C) – 7,52, 2. David Sekera (ESOZ Cv) – 9,63, 3. Dominik Pašek (SPŠ Cv B, třída E3) – 10,38, 4. Kamil Lakatoš (SŠTGA Cv Kadaň) 11,23, 5. Jakub Šilhavý (SPŠ Cv A, třída A4) – 11,62, 6. Michael Macků (SPŠ Cv A, třída 1D) – 11,77, 7. Ondřej Machatý (SPŠ Cv A, třída 1B) – 11,81, 8. Jan Řimnáč (SPŠ Cv A, třída 2C) – 12,00, … 11. Filip Šmátrala (SPŠ Cv B – 1E), … 14. Miroslav Suk  (SPŠ Cv B – 2C), …

Děkujeme všem účastníkům za účast s nadějí, že v příštím roce bude týmů přece jen o něco více.

Před všemi našimi borci smekám a děkuji za příkladnou sportovní reprezentaci školy.

 

V Chomutově 31. 1. 2017                                                                 garant soutěže – Jiří Kouba