Rubriky
Sport

Krajské kolo v šachu družstev SŠ – 3. místo

Ve středu 1. 2. 2017 se naši žáci zúčastnili Krajského kola v šachu družstev, po letech opět v Chlumu u Ústí nad Labem.

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale nám se tato historická moudrost nepotvrdila. Po roce jsme opět skončili třetí za Gymnáziem Most A, se kterým jsme získali opět shodný počet bodů a byli horší pouze na pomocné koeficienty. Po roce nám opět těsně unikl postup do celostátního kola a po roce opět celkově zvítězilo Gymnázium Teplice, přestože podle papírových předpokladů (ELO), nebyli jeho reprezentanti nejsilnějším týmem. I naši chlapci si oproti papírovým předpokladům, které jim přisuzovali pouze“bramboru“, o místo polepšili.

Borci byli trochu zklamaní, ale nemají se za co stydět. Hráli velmi dobře, bojovali, chvílemi se zdálo, že s k nim letos i štěstí obrátí konečně čelem, ale ve výsledném efektu se tak nestalo. Být třetí z deseti týmů v krajském kole je však bezesporu velkým úspěchem a já klukům upřímně gratuluji.

Reprezentovali – od první šachovnice (nejlepší hráč):

Matyáš Kalužný V4, Tomáš Hanzlík (A4), Lukáš Janoušek 1B a Šimon Tvrdík 2A. Součástí týmu byl i Honza Řimnáč 2C, který s námi necestoval, ale podílel se na postupu z okresního kola. Pod konečným úspěchem je tudíž i jeho podpis. Ještě jednou díky všem, zejména maturantům. Jejich odchod nás do budoucna značně oslabí. Takový je však života běh a nám nezbývá, než se s tím smířit.

 

V Chomutově 1. 2. 2017                                                                                                                                vedoucí výpravy: J. Kouba