Rubriky
Sport

Školní Vánoční turnaj ve futsalu – XV. ročník

V pátek 21. 12. se uskutečnil druhý z tradičních vánočních turnajů , a to futsalový. Tentokrát byla účast výrazně hojnější. Vzhledem k tomu, že futsal je organizačně o něco malinko jednodušší, hodnotíme tuto skutečnost veskrze pozitivně.

Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým (2x 10 zápasů), postoupili pouze první dva do semifinále, kde se utkali první ze skupiny A s druhým z B a naopak (1.B-2.A). Někteří favorité poněkud podcenili své většinou mladší soupeře a vůbec nepostoupili za skupiny (S4 „Strojaři“). Nevyzráli na překvapení turnaje (stejné jako ve středu při florbalu) „Nekopnem si“ 1B. V semifinále se tak utkali „Rakety“ TM3 právě s 1B a hladce si poradili 5:1. Ve druhém semifinále se utkala papírově velmi silná družstva obhájci titulu „Pusinky“ E4 a „FC Multiplexer“ E3. Ve vyrovnaném souboji starší „Éčkaři“ neproměnili dvě tutovky a logicky byli následně potrestáni. Prohráli těsně a trochu smolně 0:1. Utkání neslo příchut předčasného finále. V utkání o třetí místo demotivované „Pusiny“ podlehly velmi dobře takticky hrajícím borcům „Nekopnem si“ z 1B 0:2. Také finále přineslo překvapení, když favorizivaný „Mutiplexer“ E3 podlehl 0:1 „Raketám“ TM3 gólem z penalty. Ta byla nařízena po zkratu stopera, který zahrál rukama jako zkušený gólman, bohužel pro tým v nepravou chvíli.

Složení vítězného mužstva „Rakety“ TM3: Kuba Semelka, Jirka Ferianc, Martin Pliska, Lukáš Horký a Matyáš Můller. Tým podporovala třídní paní učitelka Jana Rosecká. Velká gratulace.

První tři „mančafty“ opět obdržely diplomy. Sladkosti tentokrát vyšly i na čtvrté v pořadí. Putovní pohár budou po celý rok, jako oko v hlavě, opatrovat borci z TM3.

Z týmu vítěze vzešel také nejlepší střelec turnaje. Stal se jím Martin Pliska se sedmi vstřelenými brankami. Těsně druhý skončil Matyáš Rauscher 1B (6), třetí v pořadí byl Kuba Semelka (opět TM3).

Turnaje se zúčastnilo 49 futsalistů z řad našeho žactva. Nejlepší jednotlivci si řekli svými výkony o nominaci na únorový Pohár ředitele naší školy a CHLMF ve futsalu za účasti drtivé většiny středních škol okresu.

Za rok nashledanou při XVI. ročníku vánočních turnajů.

» FOTOGALERIE

Přejeme VŠEM příjemné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí do nového roku 2019.

manželé Koubovi