Rubriky
Sport

Krajské kolo ve volejbalu – 3. místo

Nečekaný, o to větší úspěch! Naši chlapci vybojovali bronzové medaile v Krajském kole ve volejbalu středních škol, které se uskutečnilo dnes 22. 1. 2019 v blízkém Jirkově. Hrálo se v hale a tělocvičnách na ZŠ Krušnohorská. Turnaje se zúčastnilo šest družstev. Paralelně se soutěží chlapců probíhal také turnaj dívek, ve kterém náš okres reprezentovala děvčata z chomutovského gymnázia.

Jak šel turnaj. Naši boci prohráli v své tříčlenné skupině s teplickými gymnazisty 0:2 na sety, následně stejným poměrem zvítězili nad Gymnáziem Roudnice nad Labem. Ve čtvrtfinále byla naším soupeřem OA Źatec. V prvním setu jsme dost pokoušeli štěstí, když jsme „divoce“ prostřídali, odvrátili jsme setball a nakonec zvítězili nejtěsnějším rozdílem. V druhém setu jsme již soupeře jednoznačně „přejeli“. V semifinále nás porazil pozdější celkový vítěz SPŠ Resslova Ústí nad Labem. V prvním setu jsme kladli tuhý odpor, kluci hráli asi svůj nejlepší volejbal, druhý set byl již jednoznačně v režii našeho soupeře. V souboji o třetí místo jsme jsme se utkali se SPŠ Most. Ve vyrovnaném první setu jsme ztratili koncovku a prohráli o dva body 19:21. Protože jsme ale ve druhém setu zpřesnili naši hru a vyhráli jednoznačným rozdílem, medaile byli naše.

Lídrem mužstva byl fantastický Ondra Dohnal ze třídy A4, kterému volejbalově sekundovali zejména Milan Jirásek z E3 a Adam Huňát 1C. Bez ostatních členů týmu by to ale rozhodně nešlo. Někteří se dokonce rozehráli k velmi interesantním zákrokům, z nichž mnohé byly podloženy získanými body. Všem náleží obrovské uznání za příkladnou bojovnost a celkový přístup. Kéž by se tímto způsobem stavěli k reprezentaci školy všichni sportovci, kteří oblékají černošedobílý dres našeho ústavu. Dále reprezentovali Pavel Rus A3, Ondra Kovář S3, Ríša Heřt E3, Kuba Gaier 2A, David Klán a Filip Fišer (oba) A4.

» FOTOGALERIE

Díky, borcí!