Rubriky
Sport

Uspořádali jsme Okresní kolo ve futsalu

Dnes 15. 1. 2020 jsme uspořádali Okresní kolo ve futsalu středních škol. Turnaj se počtvrté konal jako společný projekt naší školy a Chomutovské ligy malého fotbalu. Naše škola se postarala o organizaci, CHLMF se prostřednictvím svého předsedy pana Jiřího Kupce postarala o hodnotné ceny a rozhodčí.

Samotná naše účast nebyla nijak oslnivá. Prakticky celé původně nominované družstvo (žáci E4 a TM4) oznámilo těsně před turnajem, že má důležitější akci („natáčecí den“). Byli proto povoláni mladí hráči, kteří spíše sbírali zkušenosti. Konečné šesté místo z osmi účastníků není sice úspěchem, ale kluci bojovali a za to jim musím poděkovat.

Ve skupině jsme postupně remizovali s SŠTA Chomutov (Pražská) 0:0, prohráli s chomutovským gymnazisty 0:2 a zvítězili nad žáky Gymnázia Klášterec 2:0. Skončili jsme tak třetí ve skupině, což nás posunulo do boje o páté místo. V něm jsme bohužel předvedli nejslabší výkon v turnaji, když jsme podlehli SŠTG Chomutov (Cihlářská – dříve Údlice) 2:6.

Vítězem turnaje se stala SPŠ a OA Kadaň, která ve finále porazila SŠES Chomutov (Černovická) 2:1 až po penaltovém rozstřelu. Třetí místo vybojoval tým SŠTA Cv výhrou 1:0 nad Gymnáziem Chomutov.

Každé zúčastněné družstvo obdrželo za svou účast kvalitní futsalový míč, první tři mužstva obdržela poháry a medaile, vyhodnoceni a odměněni byli také nejlepší jednotlivci – gólman, hráč v poli, střelec. Velké poděkování spolupořádající CHLMF!

Nás reprezentovali, bojovali většinou se staršími a silnějšími, a za to jim patří dík, následující žáci: Petr Konopka A3, William Schedivý E3, Jirka Kostelej a David Folwarczny 2A, Lukáš Fencl 2D, Honza Chládek 1B, Standa Čimpera 1C, David Spurný 1D, Danové Karásek a Jiřík, Vašek David 1E.

Pokud se z chlapců nestanou v budoucnu filmové hvězdy jako letos ze čtvrťáků, nemusela by být budoucnost našeho futsalového mužstva úplně černá. Za rok se snad přihlásím s lepším výsledkem. Sportu zdar a fotbalu (futsalu) zvlášť!