Rubriky
Soutěže a olympiády Sport

Česko vesluje – 2. kolo

V prosinci proběhlo na škole druhé kolo celostátní soutěže Česko vesluje ve veslování na trenažeru. Tentokrát byla na programu štafeta 4x 1 minuta. Čtyřčlenné posádky měly za úkol urazit za čtyři minuty co největší vzdálenost. Během střídání se samozřejmě čas nezastavoval, čímž vzrostl význam vzájemné spolupráce a šikovnosti.

Omlouváme se, že přinášíme výsledky až nyní, v předvánočním shonu se nám to nezdařilo.

V kategorii prvních ročníků zvítězili „Klokani“ 1B, když za dané čtyři minuty urazili 1209 m. Posádku tvořili Honza Klokan, Adam PíchaVojtové Kubín a Pelcman.

Z posádek druháků byla nejlepší sestava „Chechel“ 2D ve složení Tomáš Novák, Šimon Poplužník, Michal Borecký a Erik Veselý. Titi borci pokořili vzdálenost 1208 m.

Jen o pár metrů navíc zajel nejlepší kvartet z třetích ročníků. 1213 m zdolali „Kaufíci“ E3. Nejvytrvalejšími třeťáky byli Kuba Umlauf, Martin Šprlák, Lukáš Vojtek a Ondra Jandík.

Celkové vítězství obhájili vítězové prvního kola „Kostelníci“ E4 výkonem 1311 m, tedy opět s výraznou převahou. Přece jen jsou fyzicky již skutečnými chlapy a převyšují své mladší spolužáky svalovou hmotou, hladinou testosteronu v krvi a většinou i mentálně.

Vzhledem k tomu, že v každé kategorii soutěžilo 10 až dvacet posádek, je vítězství výše jmenovaných opravdu hodnotné. Do soutěže se nám podařilo opět zapojit většinu našich žáků.

Nejlepším jednotlivcem byl v přípravné minutovce Radek Posledník z S4, který za minutu zvládnul více než 360 m, čímž ostatní překonal s velkou převahou.

Nejlepšími dívkami byly, v o něco menší konkurenci, Aničky Lacková (V3) a Smetanová (S4) s 274 metry. Ve „čtyřveslici SV“ je potom doplnily Adélka Fučíková (S3) a Markétka Hříchová (V4). Jejich společný výkon 274 m by stačil na mnohé chlapecké (většinou mladší) posádky.

Na organizaci se podíleli všichni učitelé TVS (Kouba, Koubová, Rosecká), za zpracování a odeslání výsledků děkuji paní učitelce manželce.

V Chomutově 1. 11. 2022 J. Kouba